KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12814354
nr 1281 4354
Jan Hatvani
(1903-1969), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Olja på pannå. Signerad. 65x52 cm
Jan Hatvani, ungersk-svensk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 20:58:22
14/10 19:18:34